Wil je meer weten over de flora en fauna rondom het Bostheater vóórdat je wordt meegesleept door spectaculair theater? Sluit dan aan bij een leerzame en inspirerende boswandeling door het Amsterdamse Bos, onder begeleiding van bioloog en boskenner Nico.
Over de boswandeling
Het Amsterdamse Bos is in de jaren ’30 van de vorige eeuw aangelegd als een plek waar Amsterdammers konden ontspannen, recreëren en genieten van de natuur. Met zijn vele wandel- en fietspaden, ruiterroutes en maar liefst 116 bruggen is het uitgegroeid tot een uniek natuur- en recreatiegebied.
Naast deze rijke geschiedenis is het bos ook een paradijs voor flora en fauna. Hier groeien talloze planten en bomen, bloeien bloemen in alle seizoenen en leven talloze dieren. Tijdens de wandeling vertelt Nico meer over de natuur van het bos én over bijzondere plekken, zoals het openluchttheater dat midden in het groen verrees in de jaren ’50: het Bostheater.
Loop mee met Nico, bioloog en expert op het gebied van alles wat in het bos groeit en bloeit. Tijdens de wandelingen deelt hij zijn kennis over biodiversiteit, geschiedenis en de verrassende verhalen van het bos.
Ochtendwandeling rond de Bosbaan op 22 oktober
Deze wandeling begint bij het Bostheater en voert ons langs de kleine speelweide over lommerrijke bospaden naar de Boswinkel. Via de kop van de Bosbaan lopen we langs de sluizen, polder Meerzicht en het Landje van Bakker terug.
Tijdens de wandeling wordt uitleg gegeven over
- Dieren en planten die we tegenkomen
- Biodiversiteit
- De aanleg van het Amsterdamse bos
- De geschiedenis van het gebied
- En meer…
Dit een wandeling van ruim 7 km over soms oneffen paden. Trek stevige schoenen aan. De duur van de wandeling is ongeveer 2,5 uur. De gesproken taal is Nederlands. Helaas is het bij deze wandeling niet mogelijk om je hond mee te nemen in verband met beschermd gebied in het Amsterdamse Bos.
Fotografie: Ewa Chojecka
Data en tijden
Ticket kosten
-
Tickets€ 7,50
Extra informatie
Maximale groepsgrootte: 15 personen
Verzamelplek ochtendwandeling: het houten boshuis, te bereiken via de artiesteningang van het Amsterdamse Bostheater
Tip: trek stevige schoenen aan
Let op: deze wandeling is deels door oneffen paden
Honden: helaas is het bij deze wandelingen niet mogelijk om je hond mee te nemen in verband met beschermd gebied in het Amsterdamse Bos